تست شنوایی ASSR

تست تعادل VEMP آزمایش سرگیجه
تست تعادل VEMP
خرداد ۸, ۱۳۹۷
اختلال پردازش شنوایی بزرگسالان APD
اختلال پردازش شنوایی بزرگسالان APD
خرداد ۸, ۱۳۹۷
تست شنوایی سنجی ASSR

تست شنوایی سنجی ASSR

تست شنوایی ASSR

جهت ارزیابی شنوایی نوازادان از آزمون شنوایی سنجی ASSR استفاده میشود که تستی الکتروفیزیولوژی میباشد. البته بعد از اینکه مشخص شود نوزاد دارای افت شنوایی است و برای تایید افت شنوایی و پردازش های پیشرفته از این آزمون برای بررسی تخصصی تر افت شنوایی استفاده میگردد و جزئیات کاملی را به ما میدهد.

تست شنوایی ASSR برای بیمار هیچگونه خطری به همراه ندارد.

با استفاده از تست شنوایی ASSR میتوان محدوده فرکانسی شنوایی نوزاد را ارزیابی نمود و نوع کم شنوایی نوزاد را تععین نمود، که اطلاعات بدست آمده از این آزمون، کمک بسیار زیادی برای درمان افت شنوایی یا تجویز سمعک میکند.

نکاتی قبل از انجام تست شنوایی ASSR :

  • اگر قبلا هرگونه تست شنوایی سنجی انجام گرفته است با خود به همراه داشته باشید (مانند ABR ) و تست های ارزیابی رفتار کودک مانند تستهای BOA و VRA
  • پوست کاملا تمیز باشد (کودک خود را استحمام کنید)
  • در کودکانی که تحرک زیاد دارند و از انجام تست ممانعت میکنند بهتر از در هنگام خواب، تست انجام شود.

این آزمون بسیار کاربرد دارد چرا که انجام آن آسان بوده و به همکار کودک نیز احتیاجی نیست. در کل آزمون های فیزیولوژیکی مثل ASSR و ABR نیازی به همکاری کودک ندارند.

چرا تست شنوایی ASSR برای ارزیابی شنوایی نوزادان و کودکان استفاده میگردد؟

  • از آنجایی که با تست ABR نمیتوان سطح شدتی ۱۰۰ الی ۱۲۰ دسی بل را ارزیابی کرد، از تست ASSR برای بررسی کم شنوایی استفاده میکنیم، زیرا با آزمون ASSR تا سطح ۱۲۰ دسی بل را میتوان ارزیابی نمود.
  • ویژگی های فرکانسی این آزمون بهتر از سایر آزمونها میباشد.
نمودار تست ASSR

نمودار تست ASSR

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تست شنوایی ASSR چیست؟ , تست ای اس اس آر, آزمون ASSR, شنوایی سنجی نوزادان با تست ASSR, دقیق ترین تست شنوایی نوزادان, تست شنوایی کودکان, آزمون ASSR چه زمانی انجام میشود؟

ارتباط واتس اپ